Церемонія відбулася 14 вересня в присутності кількох тисяч віруючих за участю прем’єр-міністра Словенії Оленки Братушек і численних зарубіжних гостей.

Перший в Словенії ісламський культурний центр займе площу в 11 тисяч квадратних метрів і буде складатися з комплексу будівель, включаючи мечеть, 40-метровий мінарет, навчальний і спортивний центри, бібліотеки, житлові приміщення. 

Будівництво займе три роки і оцінюється в 12 мільйонів євро. Значну частину цих коштів передає Катар у вигляді пожертвування.

Мусульмани становлять приблизно 2,5% від двохмільйонного населення Словенії. Досі ця колишня югославська республіка, де іслам за кількістю послідовників вважається другою релігією після католицизму, не мала жодної мечеті. Єдину маленьку мечеть в країні побудували боснійські мусульмани в містечку Лог під Мангартом в 1916 році, однак незабаром після закінчення Першої світової війни вона була запущена і зруйнована.

В 1969 році мусульмани виступили з ініціативою будівництва нової мечеті, однак спочатку з політичних причин, а пізніше через проблеми з отриманням дозволу на будівництво зведення комплексу відкладалося.

Джерело: РІА Новини