Нардеп від “Слуги народу” та заступник голови парламентського комітету з питань місцевого самоврядування та організації державної влади Олександр Качура впевнений, що закон про референдум буде “однозначно проголосований” і це може статися вже до кінця поточного року.

Про це депутат розповів в інтерв’ю  Радіо Свобода.

“Зараз Венеційська комісія висловила свої зауваження, ми вносимо необхідні зміни між першим та другим читанням, і на друге читання виносимо до зали. І, я думаю, що з наступного року народ України вже буде мати прямий інструмент народовладдя через референдум”, – сказав Качура.

Він визнав, що Верховна Рада 9-го скликання дещо затягнула з ухваленням цього законопроєкту, адже на початку роботи “слуги народу” обіцяли, що він буде проголосований одним із перших. Разом з тим, за його словами, над текстом документу увесь цей час намагалися ґрунтовно працювати.

Однією з норм законопроекту є те, що в разі його погодження Радою він зможе надати громадянам право скасовувати закони за результатами референдуму. Водночас, Качура зазначає, що ця норма є спірною, і через неї нардепи навіть сварилися.

“Це дуже дискусійсне питання було, ми кілька разів з цього приводу збиралися, сварилися, обговорювали, потім знову сварилися, потім шукали компромісний варіант”, – розповів він.

Нагадаємо, Разумков розповів, коли Рада може ухвалити закон про референдум.