Голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, народний депутат від "Слуги народу" Анастасія Радіна припускає, що будь-які зміни до закону про запобігання корупції, які вноситимуться для врахування позиції Конституційного суду, можуть знову бути визнані неконституційними.

Таку думку вона висловила під час Погоджувальної ради лідерів фракцій і голів комітетів парламенту, передає УНІАН.

"Рішення Конституційного суду, яке скасовує електронне декларування, неможливо якісно врахувати, внесши зміни до законодавства... На жаль, із рішення неможливо зрозуміти, в чому є проблема із неконституційністю норм", - наголосила Радіна.

Вона додала, що рішення суду є "необґрунтованим" і, відповідно, можна лише "здогадуватися, що саме не вдовольняє Конституційний суд".

"Будь-які зміни, які ми зараз вигадаємо до закону про запобігання корупції, намагаючись врахувати позицію Конституційного суду, можуть знову бути визнані неконституційними в Конституційному суді. Неможливо пояснити людям, чому кримінальна відповідальність за крадіжку конституційна завжди, і тільки з відповідальністю чиновників постійно якесь "не слава богу", - зазначила депутат.

Так, зауважила Радіна, вона в цій ситуацій бачить лише один безальтернативний вихід: "Перше - відновити законодавство про декларування в повному обсязі. І друге - це абсолютно пов'язане питання - запропонувати рішення щодо того, як ми повертаємо Конституційний суд в правосудний режим ухвалення рішень".

Нагадаємо:

  • 27 жовтня за поданням 48 народних депутатів Конституційний суд визнав неконституційними деякі положення антикорупційного законодавства. 
  • Таке рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.
  • Через це рішення КС президент Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони 29 жовтня.
  • У ніч на 30 жовтня на сайті ВРУ з’явився текст президентського законопроекту про розпуск Конституційного Суду.