Про це інформує управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Як повідомляли раніше, громадянин Російської Федерації Жириновський В.В., перебуваючи в м. Москві, у травні 2014 року вступив у злочинну змову з активними учасниками терористичної організації щодо матеріального забезпечення збройних формувань цієї організації, зокрема шляхом надання транспортного засобу марки ГАЗ (модель «Тигр»), що має подвійне функціональне призначення.

Надалі підозрюваний 07.05.2014, виконуючи відведену йому роль, отримавши на території Російської Федерації автомобіль «Тигр», здійснив незаконний перетин державного кордону України, скерував його до м. Луганська, де цього ж дня передав керівникам терористичної організації «ЛНР».

Санкція інкримінованої підозрюваному статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років.

Слід зауважити, що звернення Генеральної прокуратури України, направлене відповідно до укладених між державами угод у цьому провадженні до російської сторони про надання міжнародної правової допомоги, у тому числі щодо вручення Жириновському В.В. повідомлення про підозру, компетентні органи Російської Федерації впродовж півтора року залишали без виконання.

Крім того, у березні цього року Генеральна прокуратура Російської Федерації відмовилася від виконання доручення з мотивів нібито загрози суверенітету, безпеці та іншим суттєво важливим інтересам Російської Федерації.

«Своєю чергою, правоохоронні органи України продовжують вживати заходів для встановлення всіх осіб, причетних до скоєння цього та інших злочинів, притягнення винних до встановленої законом відповідальності», – йдеться в повідомленні.