Слідче управління ФСБ Росії жодної інформації про цих людей не надає, запит про коментар на момент публікації цього матеріалу залишився без відповіді, повідомляє «BBC Україна».

Захист Олега Сенцова перебуває під підпискою про нерозголошення і не може коментувати хід слідства.

Появу в справі Сенцова нових осіб виявив інформаційний портал «Медиазона», у розпорядженні якого опинився текст клопотання про продовження терміну арешту українського режисера, яке розглядали в Лефортовському суді Москви 29 вересня.

Кореспондент «Медиазони» Єгор Сковорода підтвердив Російській службі Бі-бі-сі, що представник слідчого управління ФСБ зачитав цей документ на засіданні суду – проте ані в той день, ані пізніше ФСБ ніяк не пояснило появу нових прізвищ у цій справі.

До цих під українця Олега Сенцова звинувачували в тому, що він організував «диверсійно-терористичну групу «Правого сектора», до якої окрім нього входив Афанасьєв Г.С, Кольченко А.А. та Чирнія А.В, та яка готувала теракти в Криму після анексії півострова Росією.

Клопотання, підписане старшим слідчим з особливо важливих справ слідчого управління ФСБ Росії Артемом Бурдіним, містить таке твердження:

«У вказану терористичну спільноту в різний час увійшли Асанов Е.Н., Афанасьєв Г.С., Боркін Н.С., Зуйков І.В., Кольченко А.А., Циріль С.В., Чирній А.В. та інші невстановлені особи».

Зуйков, Афансьєв та Чирній підозрюються в тому, що вони за вказівкою Олега Сенцова 14 квітня підпалили будівлю організації «Русская община Крыма» (згорів тільки вхід до будівлі), а 18 квітня, як припускає слідство, за вказівкою пана Сенцова Кольченко, Боркін, Афанасьєв і Чирній брали участь у підпалі будівлі сімферопольського відділу «Единой России» (де обгоріло вікно).

На четвертій сторінці тексту клопотання уточнюється, що усі ймовірні співучасники «злочинного угрупування Сенцова» оголошені в розшук.

Клопотання слідчого управління ФСБ датоване 22 вересня, а 29 вересня – у той же день, коли його текст зачитували у Лефортовському суді, – стало відомо про зникнення 25-річного кримського татарина Едема Асанова, звертає увагу портал «Медиазона».

Родичі повідомили, що вранці того дня він виїхав з міста Саки в Євпаторію, і з того часу про нього нічого невідомо.

Журналіст Єгор Сковорода визнає, що поки немає підтверджень того, що цей Асанов – той самий, згаданий у документі ФСБ у справі Сенцова «Асанов Е.Н.».

Сам Олег Сенцов за рішенням суду залишається у СІЗО щонайменше до 11 січня.

11 травня 2014 року співробітники російських правоохоронних органів затримали пана Сенцова в Криму, через тиждень у ЗМІ з’явилася інформація про те, що його перевели до московського СІЗО.

30 травня ФСБ Росії повідомила, що український режисер є одним із членів «диверсійно-терористичної групи «Правий сектор», яких підозрюють у підготовці терактів у низці кримських міст.