У понеділок, 1 лютого, Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила спалах хвороби, спричиненої вірусом зіка, надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я міжнародного масштабу.

Останніми днями хвороба особливо швидко поширюється у Бразилії, де в серпні мають відбутися Олімпійські ігри і де ця хвороба вже, як вважають, спричинила тисячі вроджених дефектів.

Нагадаємо, переносниками вірусу є комарі роду Aedes. Вірус уже було виявлено у 22 країнах Північної та Південної Америки. Випадки зараження були зафіксовані вже й у Європі, спочатку в Данії, а потім у Португалії, Фінляндії та Німеччині. 

Додамо, вірус Зіка провокує народження недорозвинутих дітей.

1 лютого Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах вірусу Зіка надзвичайною ситуацією для країн Латинської Америки і глобальною загрозою світового масштабу. 

Гарячка зіка, спричинена цим вірусом, сама по собі не становить значної небезпеки і викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах та суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. Але ця хвороба може спричинити мікроцефалію та пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка. Припускають і її можливий зв’язок із іншими неврологічними ускладненнями.

При цьому в регіонах, уражених цим вірусом уперше, в населення немає до нього імунітету; також проти захворювання не існує щеплень і ліків та швидких діагностичних тестів на цей вірус.

Вірус був уперше виявлений в Африці в мавп, нечасті зараження ним людини були зафіксовані в низці країн Африки й Азії; після 2007 року він з’явився і в інших частинах світу, зокрема, останнім часом швидко поширюється в Центральній і Латинській Америці.