Інцидент стався ще у жовтні. У результаті зараження діяльність електростанції припинили до завершення розслідування, яке тривало близько трьох тижнів.

Місцезнаходження електростанції не розголошується, як і не повідомляється назва шкідливої програми, за допомогою якої були заражені комп'ютери станції. Повідомляється лише, що шкідлива програма належала до типу «шпигунів», призначених для викрадення фінансових і персональних даних.

В комп'ютерну мережу електростанції шкідлива програма потрапила через знімний USB-носій, який належав співробітникові однієї з фірм-підрядників, які обслуговували об'єкт.

Електростанції відносяться до об'єктів критичної інфраструктури, які експерти з інформаційної безпеки все частіше включають в число найбільш популярних цілей для хакерських атак. До основних причин здійснення цих атак відносять погану захист систем автоматизованого управління виробничими процесами, які використовуються на подібних об'єктах.

Приклади успішних атак відомі. Зокрема, в 2010 році вірус Stuxnet, імовірно, вивів з ладу низку ядерних об'єктів в Ірані, а в минулому році хакери успішно атакували кілька нафтовидобувних підприємств у країнах Близького Сходу.

Джерело: РИА Новости