Про це повідомляє УТ

Мета законопроекту – створення більшої прозорості в діяльності ЗМІ, що контролюються іноземними країнами. Для цього у законопроекті містяться вимоги щодо обов’язкового оприлюднення інформації про власників мас-медіа та їхні зв’язки з урядами інших держав.

Зазначається, що це дозволить краще показати роль та вплив іноземних державних органів на інформаційну сферу Америки.

Як зазначила Еліс Стефанік, одна з авторів законопроекту, конгресвумен-республіканка від Нью Йорку, американці мають знати, звідки надходить інформація. Разом з тим вона повідомила, що «законопроект є критичною ініціативою в протидії інформаційним операціям країн-противників США, в тому числі Росії».

Другий автор законопроекту, представник Массачусетсу з демократичної партії Сет Моултон у свою чергу підкреслив, що Росія атакувала американську демократію в 2016 році, вибори в Німеччині та Франції у 2017 році і вже почала розповсюджувати дезінформацію напередодні майбутніх виборів цього року. За його словами і РФ і Китай значно збільшили зусилля у впливі на суспільну думку, поширенні пропаганди заради досягнення власних політичних цілей.

«Ми не можемо бути засліпленими черговим виданням типу Russia Today, що поширює пропаганду та підриває нашу демократію», - підсумував він.