У понеділок, 26 серпня, набув чинності другий пакет санкцій США проти РФ, введених у зв'язку з отруєнням у Великій Британії колишнього російського агента Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

Відповідний документ розміщено на сайті Федерального реєстру США, повідомляє DW.

Адміністрація США закликала міжнародні фінансові організації відмовитися від надання та продовження будь-яких кредитів для Росії, а також фінансової і технічної допомоги. Крім того, Вашингтон заборонив американським банкам брати участь у первинному продажі суверенного боргу не в рублях і надавати нерубльові кредити російського уряду.

Обмеження також стосуються ліцензування експорту товарів і технологій, контрольованих міністерством торгівлі США в межах боротьби з поширенням хімічної та біологічної зброї.

Ці заходи, на думку адміністрації США, дадуть змогу обмежити доступ Росії до мільярдів доларів від двосторонньої торгівлі зі Сполученими Штатами. Нові санкції залишаться в силі щонайменше 12 місяців.

Перший пакет санкцій щодо Росії відповідно до закону 1991 року про контроль над хімічною та біологічною зброєю Вашингтон ввів у серпні 2018 року. Вони включали в себе заборону на поставки до РФ товарів і послуг для оборонного сектору, на експорт товарів військової галузі, а також на видачу кредитів і надання Росії фінансової допомоги.

Як писав «Вголос», через санкції США проти Ірану та Венесуели Росія збагатилась майже на $1 мільярд.