23 січня у Вашингтоні померла американський науковець, громадський діяч українського походження Надія Дюк.

Про це повідомила сестра Надії на сторінці у соцмережі Facebook.

“З великим жалем я повідомляю про смерть сестри Надії Дюк. Її сміливе серце перестало битися увечері в середу, 23 січня 2019 року. Вона померла мирно вдома після довгої боротьби зі своєю хворобою. Нехай вона спокійно відпочине! Вічна аам’ять!”, — йдеться у повідомленні.

Надія Дюк померла у віці 64 років після тривалої хвороби. Вона була визнаним експертом з питань України та колишнього Радянського Союзу й автором кількох книг і численних статей.

1987-го Надія Дюк розпочала свою працю в Національному фонді сприяння демократії (National Endowment for Democracy), в якому й завершила свій життєвий шлях на посаді віце-президента. Публікувалась у газетах і журналах, зокрема, у “Вашингтон Пост”, “Вашингтон Таймс”, “Журнал демократії”, “Орбіс”, “Світ”, “I”, “Азербайджанський інтернаціонал”, “Російський журнал публічної думки”.

22 січня 2019 року Надію нагородили Орденом княгині Ольги IІІ ступеня за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю.