В американському штаті Джорджія служба контролю дикої природи  попереджає, що в штат проникли риби, відомі як змієголови – при зустрічі їх слід негайно вбивати, заморожувати і повідомляти про знахідку владі.

Змієголови походять з Далекого Сходу Росії та Китаю, де вони мешкають у річці Амур, також ця риба населяє водойми Корейського півострова, повідомляє NY Times.

Ці риби відрізняються неймовірним апетитом і здатністю дихати на суші, по якій вони повзають як змії. На суші вони можуть прожити до чотирьох днів.

Змієголовів також виявляли в інших штатах США. Дехто називає “прісноводним еквівалентом танка”, оскільки вони поїдають все на своєму шляху.

У змієголовів величезні щелепи, великі зуби, і вони непогано почуваються на суші, переповзаючи з озера в озеро чи річку.

У США вони з’явилися в окремих водоймах кілька десятиліть тому, але останнім часом стали поширюватися дедалі більшою територією.

Імовірно, що деякі американці тримали їх вдома в акваріумах, а потім, виявивши, що мають справу з хижаком, стали зливати їх у водойми і каналізацію, де вони пристосувалися до місцевих умов і розплодилися.

Імпорт і транспортування змієголовів заборонили на федеральному рівні ще у 2002 році, але, не дивлячись на заборону, хижих риб виявили вже в 15 штатах.