Мер міста сказав, що невелика група ультраправих, яка зібралася в ніч на неділю біля пам'ятника генералу доби Конфедерації, стала "черговим гидким візитом боягузливих неонацистів", - пише ВВС Україна.

Нетривалий мітинг зі смолоскипами був проведений з ініціативи ультраправого активіств Річарда Спенсера. На опублікованих ним відеозаписах чути, як чоловіки скандують"Ви нас не заміните" і "Ми повернемося".

Пам'ятник генералу Роберту Лі був тим місцем, де ультраправі провели мітинг у серпні, щоб не допустити його демонтажу.

На акції протесту антифашистів загинула 32-річна Гезер Геєр, яку на швидкості збив автомобіль прихильника праворадикалів.

Повідомляють, що в мітингу взяли участь 40-50 людей. Статуя генерала Лі закрита білим, поки триває судовий розгляд апеляції проти рішення демонтувати пам'ятник. У відеотрансляції з місця мітингу, яку опублікував Спенсер, він каже, що Шарлоттсвіль став символом придушення свободи слова і знищення історичних пам'яток.

Група однаково вбраних людей тримає смолоскипи і скандує: "Південь (південні штати США, які утворювали Конфедерацію. - Ред.) повстане знову" і "Росія - наш друг".

Інший учасник акції ультраправих сказав, що вона зібралася "репрезентувати інтереси білих американців", і гостро скритикував місцеву громаду і ЗМІ.

Поліція каже, що група розійшлася о 20:00 за місцевим часом (03:00 у Києві).

Мер Шарлоттсвіля шукає способів не допустити повторення таких акцій.

Річард Спенсер - засновник ультраправого веб-сайту й аналітичного центру, який зробив низку суперечливих публічних заяв, зокрема про "мирні" етнічні чистки.