В американському штаті Флорида 15 травня поблизу авіабази зазнав аварії військовий винищувач п'ятого покоління F-22. Пілот катапультувався і перебуває в стабільному стані, пише USA Today.

Командування авіабази "Eglin" у Флориді, звідки вилетів винищувач, повідомляє, що вчора вранці сталася аварія винищувача F-22, закріпленого за 43-ю винищувальною ескадрильєю Військово-повітряних сил США. Місце інциденту розташоване за 19 км від авіабази "Eglin" на навчальному полігоні.

Зазначається, що пілот катапультувався, його доставили в лікарню. Зараз стан пілота винищувача оцінюють як стабільний. Інших постраждалих в результаті аварії літака немає.

На відео можна помітити падіння літака, водночас деякі деталі відвалюються в повітрі. Інші кадри показують, як до місця, де розбився F-22, їдуть кілька пожежних машин.

Наразі командування почало розслідування інциденту, але можливі причини аварії не повідомляються.

Літак, що розбився, входив у 43-ю винищувальну ескадрилью, яка займається поглибленою підготовкою пілотів F-22. Це одне з найстаріших авіаційних з'єднань ВПС США, яке брало участь в обох світових війнах і війні у В'єтнамі. На початку 2000-х ескадрилья стала першим підрозділом для підготовки льотчиків для пілотування F-22, перших на той момент винищувачів п'ятого покоління.

https://www.youtube.com/watch?v=tXVqTi3QrEg&feature=emb_logo