Як повідомляють американські ЗМІ, тести, організовані міністерством транспорту США, проходитимуть впродовж року у спеціальній секції міста, дорожня інфраструктура якої за допомогою сенсорів і радарів об'єднана в єдину комп'ютерну мережу.

У випробуваннях задіяні оснащені спеціальними радіопристроями автомобілі таких найбільших виробників, як «Форд», «Дженерал моторс», «Хонда», «Хюндай», «Мерседес», «Ніссан», «Тойота» та «Фольксваген».

Передбачається, що водії «розумних» автомобілів, потрапляючи в тестову частину міста, отримуватимуть звукові та візуальні попередження у випадку виникнення ризику зіткнення з іншими учасниками руху. Зокрема, система повинна буде запобігати ДТП на перехрестях з обмеженою видимістю і при різкому гальмуванні автомобіля, який їде попереду.

Зараз спеціальними пристроями, які використовують радіосигнали, схожі за принципом дії з бездротовою технологією Wi-Fi, оснащено приблизно 500 автомобілів. Всі вони належать добровольцям, які захотіли взяти участь у тестуванні нової системи. Як очікується, до початку жовтня «розмовляти» почнуть загалом близько 3 тисяч легкових автомобілів, вантажівок і автобусів.

За даними статистики, в 2011 році на дорогах США в ДТП загинуло понад 32 тисяч осіб, третина з них – на перехрестях. Американська влада розраховує, що впровадження нової системи дозволить скоротити кількість аварій, не пов'язаних з водінням у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, приблизно на 80%.

Джерело: itar-tass.com