Про це  йдеться в поширеній американським Держдепартаментом заяві представника відомства Хізер Нойерт з нагоди четвертої річниці анексії Криму Росією, передає Інтерфакс

«Ми підтверджуємо наші зобов'язання про визнання суверенітету і територіальної цілісності України в рамках визнаних кордонів. Крим є частиною України, пов'язані з Кримом санкції будуть зберігатися доти, поки Росія не поверне контроль над півостровом Україні», - йдеться в заяві.

У ній наголошується, що кримський «референдум» 2014 року був «сфабрикованим і незаконним», а рішення про «возз'єднання» Криму з Росією було прийнято під тиском з боку «добре озброєних російських військ».

Держдеп стверджує, що населення Криму, зокрема, кримські татари, етнічні українці, а також «члени громадянського суспільства, активісти, незалежні журналісти» піддаються репресіям.

Дипломат, коментуючи відвідини президентом РФ Володимиром Путіним півострова напередодні, заявила, що він «підтвердив помилкові домагання на територію України і ще раз відкрито продемонстрував зневагу російського уряду по відношенню до міжнародного порядку і неповагу територіальної цілісності інших країн».

Як писав «Вголос», Петро Порошенко закликав Велику сімку не визнавати російські вибори в анексованому Криму, які відбудуться 18 березня.