Найбільший в сучасній історії теракт стався 18 років тому, 11 вересня 2001 року. Смертники захопили чотири літаки і врізалися на них у вежі-близнюки Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку і в Пентагон.

Страшна трагедія забрала життя трьох тисяч осіб.

Обидві вежі Всесвітнього торгового центру обвалилися через годину-півтори після теракту. Несучі конструкції будівель не витримали пошкоджень і вогню. Більшу частину Мангеттена накрило колосальною хмарою пилу і уламків.

Жертвами терактів стали 2977 осіб. З них – 246 пасажирів і членів екіпажів літаків, 2606 людей загинули у Нью-Йорку, в будівлях ВТЦ і на землі, ще 125 – у будівлі Пентагону. Крім жителів США, загинули громадяни ще 91 країн.

Під час ліквідації наслідків трагедії загинув 341 пожежник, 60 поліцейських і вісім парамедиків швидкої допомоги.

Після подій 11 вересня 70% жителів Сполучених Штатів впали в депресію. 33 тисячам жителів Нью-Йорка був поставлений діагноз: посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), який зазвичай переживають люди, які побували в зоні бойових дій.

Винним за організацію терактів було визнано лідера радикального терористичного угруповання “Аль-Каїда” Усаму бен Ладена. Хоча спочатку сам бен Ладен заперечував свою причетність до терактів 11 вересня, пізніше він все ж взяв на себе відповідальність за трагедію.

Незабаром після терактів президент США Джордж Буш оголосив про початок глобальної війни з тероризмом.

З 2002-го року кожне 11 вересня в Америці відзначається День патріота США в пам’ять про жертви терактів. Офіційно ця дата називається Загальнонаціональним днем служіння і пам’яті.

На місці веж-близнюків і поряд із Пентагоном були зведені пам’ятні меморіали.

Нагадаємо, що на диску з барахолки знайшли фото, зроблені після теракту 11 вересня.