Згідно з новим дослідженням, з літа минулого року в США з'явилося сім нових штамів коронавірусу, і вчені побоюються, що вони можуть бути більш заразними.

Як пише New York Post, нові варіанти, названі на честь птахів, були детально описані в 25-сторінковому медичному дослідженні.

Штами схожі тим, що кожен з них мутує 677-ю амінокислотою коронавірусу, виявленою на «шипу», який вірус використовує для прикріплення до здорових клітин. Є побоювання, що зміни можуть зробити штами більш заразними.

Як розповів Он Купер, один з авторів дослідження і директор Центру еволюційної біології і медицини Університету Піттсбурга, ділянка шипа в коронавірусу важлива через його близькість до місця, що визначає вірулентність.

Мутації були виявлені вченими по всій країні, які проводять генетичне секвенування позитивних тестів на COVID-19.

Що відомо про нові штами COVID-19:

  • Robin 1 ( "Малинівка 1") – зустрічається більш ніж в 30 штатах США; але переважає на Середньому Заході, вперше виявлений в серпні.
  • Robin 2 ( "Малинівка 2") – поширений на Південному Сході; виявлений на початку жовтня в Алабамі.
  • Pelican ( "Пелікан") – поширений в 12-ти штатах і за кордоном: в Австралії, Данії, Індії і Швейцарії; виявлений в Орегоні в кінці жовтня.
  • Yellowhammer ( "Золотистий дятел") – поширений на південному сході США; вперше з'явився в кінці листопада.
  • Bluebird ( "Синій птах") – поширений на північному сході; вперше з'явився в серпні.
  • Quail ( "Перепілка") –зустрічається на північному сході і південному заході; виявлений на початку жовтня.
  • Mockingbird ( "Пересмішник") – поширений в південно-центральній частині США і на східному узбережжі; виявлений в кінці листопада.

Проте, переважна більшість позитивних зразків коронавірусу ніколи не секвенують генетично, тому невідомо, наскільки поширені ці варіанти і звідки вони виникли.

На думку Емми Ходкрофт, співавтора дослідження і епідеміолога з Бернського університету, неможливо назвати місце походження будь-якого з цих штамів.

Також неможливо сказати, чи ці мутації є більш заразними чи вони просто отримали сприятливі умови для поширення.

Читайте більше актуальних новин на Вголосі: