Про це заявила постійний представник США при організації Сьюзан Райс.

«Ми повинні зробити більш значущі кроки для збільшення тиску (на президента Сирії Башара Асада), включаючи, крім санкцій, застосування глави VII Статуту ООН», - заявила вона в понеділок, виступаючи в Раді Безпеки ООН.

Ця глава з назвою «Дії щодо загрози миру, порушення миру та актів агресії» передбачає за рішенням Радбезу ООН використання збройних сил для підтримки миру, передає «Інтерфакс».

Райс сказала, що РБ ООН зазнала поразки в області захисту народу Сирії.

«Ситуація в Сирії свідчить про колосальний провал РБ ООН в області захисту цивільного населення країни», - підкреслила вона.
За її словами, «соромно, що нинішня РБ ООН продовжує перебувати в режимі «пауза», замість того щоб активізуватися».

«Уже близько року нинішня Рада Безпеки не бажає ставати на захист сирійського народу від жорстоких дій свого уряду», - заявила Райс. За цей період, на думку дипломата, сирійська влада «стала ще більш гідною засудження і становить ще більшу небезпеку для міжнародного миру і стабільності».

В аналогічному ключі прозвучав на засіданні ради виступ постійного голови Великобританії при ООН Марка Лайела Гранта.
За з повідомленнями, які надходять з ООН, Великобританія, Франція і США готують новий проект резолюції, який передбачає посилення санкцій відносно уряду Сирії.

Два попередніх проекти, які відкривали шлях для іноземного збройного втручання у справи Сирії, були раніше заблоковані в Раді Безпеки ООН Росією і Китаєм.

Джерело: "Взгляд"