Очікують, що Президент України виступить під час засідань в лідерському сегменті Всесвітнього гуманітарного саміту та візьме участь у відкритій дискусії у формі інтерактивного діалогу.

Глава держави виступить з програмною заявою під час  пленарного засідання Всесвітнього гуманітарного саміту.

Крім того, передбачено участь Президента України в круглому столі високого рівня «Політичне лідерство заради запобігання та припинення конфліктів».

Програма візиту передбачає проведення зустрічей глави Української Держави з Президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом та генеральним секретарем ООН Бан Кі-муном. На полях саміту Петро Порошенко проведе низку двосторонніх зустрічей із лідерами держав. Зокрема, заплановано зустрічі Президента України з президентом Словацької Республіки Андреєм Кіскою, прем’єр-міністром Королівства Нідерланди Марком Рютте.

Під час робочого візиту главу держави супроводжують міністр України з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш, народний депутат України Мустафа Джемілєв та народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

На 23 травня за ініціативи української сторони заплановано проведення паралельного заходу на тему «Гуманітарні потреби постраждалих в Україні з окремим фокусом на питаннях кримськотатарського народу і ролі уряду та громадянського суспільства в наданні допомоги».

Всесвітній гуманітарний саміт, скликаний за ініціативи генерального секретаря ООН Бан Кі-муна, стане першою в історії організації зустріччю на найвищому рівні, яку повністю присвячено гуманітарній тематиці.

Головною метою саміту, який має неофіційну назву «Стамбул – заклик до дій», є консолідація зусиль міжнародного співтовариства з реагування на гуманітарні виклики, зумовлені природними лихами, техногенними катастрофами та збройними конфліктами, для зменшення страждань цивільного населення.

Крім Генерального секретаря ООН, на Саміті будуть присутні глави програм, фондів та спеціалізованих установ системи ООН – Програма розвитку ООН, Світовий банк, МВФ, Всесвітня організація охорони здоров’я, Продовольча та сільськогосподарська організація, Фонд ООН у галузі народонаселення, а також Міжнародної організації з міграції, Міжнародного комітету Червоного Хреста та Міжнародної федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.