Про це повідомив головний комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко на своїй сторінці у «Facebook».

«Оскільки «Нафтогаз» і «Газпром» не змогли дійти згоди щодо імплементації окремого рішення (Separate Award), прийнятого арбітражним судом в червні цього року, тепер суд повинен розглянути позиції сторін і прийняти відповідні рішення», – написав він.

Як нагадав Юрій Вітренко, в окремому рішенні арбітраж повністю і остаточно відмовив «Газпрому» в задоволенні позовних вимог з оплати «Нафтогазом» сум, нарахованих «Газпромом» відповідно до положення контракту «бери або плати»; визначив принцип, згідно з яким це положення повинно бути змінено на майбутнє; визнав право «Нафтогазу» на перегляд контрактної ціни і приведення її до рівня цін на європейському ринку (на певному хабі) з квітня 2014 року, а також отримання від «Газпрому» компенсації за переплату.

Сторони повинні були шляхом переговорів узгодити зміни в контракті.

«Не дивно, що ми не змогли домовитися з «Газпромом». Навпаки, було б дивно, якщо б ми домовилися... Без газпромівського газу ми спокійно обходимося. У наших сховищах вже достатньо газу для нормального проходження зимового періоду.

Нічого платити за позовними вимогами Газпрому щодо «бери або плати» нам точно не потрібно – це остаточне (хоча і «окреме») рішення арбітражу. Нагадаю, позовні вимоги Газпрому за цим пунктом перевищували 40 мільярдів доларів і збільшувалися кожний день. Так що і тут все для нас добре», – наголосив Вітренко.

За його словами, наразі граничний термін винесення рішень арбітражу як за контрактом на покупку-продажу газу, так і за контрактом на транзит газу встановлений на кінець листопада 2017 року.

«Вголос»