Міська влада разом із правоохоронцями зупинили спробу незаконного захоплення кінотеатру «Київ».

Колишній орендар, приватна компанія ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр «Київ», діяльність якої в тому числі передбачає здачу в оренду приміщень та ведення ресторанного бізнесу, при підтримці невстановлених осіб намагався залишити в своєму керуванні будівлю, повідомляється на сайті КМДА.

При цьому у новому відкритому конкурсі на оренду він участі не брав, а переможець запропонував сплачувати за оренду кінотеатру в 50 разів більше.

Нагадаємо, що з квітня місяця поточного року нежитлову будівлю кінотеатру «Київ» передано на баланс КП «Київкінофільм» як гаранту охорони пам’ятки архітектури місцевого значення.  Відповідно до чинного законодавства, розпочато обстеження будівлі, внутрішніх приміщень із метою уникнення провокацій, незаконних знищень чи пошкоджень  майна територіальної громади міста Києва.

Протягом останніх двох місяців ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр «Київ» незаконно чинило перешкоди у доступі до приміщень будівлі кінотеатру «Київ» комісії у складі працівників КП «Київкінофільм» і Департаменту комунальної власності м. Києва. Такі дії є протиправними, що засвідчують акти (від 24.04.2019 року і від 17.05.2019 року). Жодної судової ухвали про зупинення конкурсу, його результатів або заборону вчинення дій власником чи новим орендарем станом на сьогодні немає.

У кінотеатрі після проведення інвентаризації приміщень, що триватиме 10 днів, будівлю кінотеатру буде передано у користування новому орендарю – ТОВ «Сінема Центр». Останній у свою чергу зобов’язаний не змінювати концепції розвитку кінотеатру, зосереджувати свою діяльність на проведенні міжнародних та національних кінофестивалів, що репрезентують зразки авторського кіно, документалістики, підтримці українського кінематографу, проведенні некомерційних показів тощо. Після цього роботу кінотеатру «Київ» буде відновлено.

Раніше повідомлялося, що КМДА має намір передати будівлю кінотеатру “Київ” в оренду на 10 років, звернення щодо наміру орендувати приміщення вже надійшли від 5 юридичних осіб. https://vgolos.com.ua/zhyttya/kinoteatr-kyyiv-peredadut-v-orendu-na-10-rokiv-vzhe-ye-pretendentiv_931676.html

Також у кінотеатрі «Київ» у суботу, 25 травня, стартував Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», фільм відкриття показали одночасно у двох залах кінотеатру. https://vgolos.com.ua/news/u-kinoteatri-kyyiv-startuvav-festyval-molodist_989032.html