Приміщення створене для екстреного розміщення жертв домашнього насилля, якщо вони потребують негайної ізоляції від кривдника та отримання іншої допомоги від фахівців, у тому числі – поліції.

Про це інформує відділ комунікації поліції Києва.

Під час нарад з питань реагування на факти домашнього насильства поліція Києва та Київської міської державної адміністрації розробили алгоритм дій, що передбачав створення «кризової кімнати».

Відкриття такого спеціалізованого закладу відбулося у Подільському районі столиці. Приміщення розраховано на вісім осіб, які можуть проживати упродовж 10 діб та перебуватимуть на повному соціальному забезпеченні.

Якщо за цей час не вдалося вирішити питання щодо повернення людини додому, то у подальшому розглядається питання щодо влаштування до притулку чи іншого спеціалізованого закладу.

Своєчасне реагування на факти домашнього насильства та надання допомоги постраждалим – є одним із основних завдань поліцейської мобільної групи швидкого реагування. Особливо це стосується кризових моментів, коли людина потребує негайного втручання з боку правоохоронних органів.

Зокрема зазначається, що при виявлені фактів домашнього насильства необхідно негайно звертатись на безкоштовну «гарячу» лінію за номером 15-00 або на спецлінію поліції 102.

Як відомо, коронавірусний карантин спричинив домашнє насилля та погіршення психічного стану. На жаль, це вже призвело до трагічних наслідків. Через це США скасували сувору ізоляцію після двох самогубств.