Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич за підсумками засідання уряду в середу, 5 листопада 2014 року, повідомила прес-служба Кабміну.

Відповідний структурний підрозділ виконуватиме функції ліквідованої Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечними захворювань.

Урядовець розповів, що міжнародні організації, які надають допомогу Україні у боротьбі з ВІЛ/СНІДом, занепокоєні тим, що протягом двох місяців, відколи триває процес ліквідації Служби,  жоден інший орган державної влади не перебрав на себе повноважень з протидії з соціально небезпечними хворобами.

«При спілкуванні з керівництвом ЮНІСЕФ і ЮНЕЙДС у вересні цього року на 69-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН я відчув, що наші міжнародні партнери та донори занепокоєні фактом ліквідації Служби. Я намагався переконати їх, що у структурі МОЗ буде створено відповіднийпідрозділ, який опікуватиметься питаннями боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом», - зауважив Віце-прем’єр-міністр України.

«Тож сьогодні під час обговорення Розпорядження про утворення ліквідаційної комісії за моїмподанням додано пункт 3, відповідно до якого Міністерству охорони здоров’я України дорученостворити Департамент громадського здоров’я з покладенням на нього функцій ліквідованої Служби», - додав він.

У середу, 5 листопада,  на засіданні Уряду було ухвалено Розпорядження «Проутворення комісії з ліквідації Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншихсоціально небезпечними захворювань». Головою комісії затверджено заступника Голови Служби Олену Єщенко. У шестимісячний строк Голова комісії має прозвітувати про результати ліквідації.

Державна служба з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечним  захворювань була ліквідована 10 вересня 2014 року Постановою КМУ № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади».