Про це інформує ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області.

Перший цех виявили у Стрию: у напівпідвальному приміщенні троє стриян, двоє з яких раніше вже притягувались до кримінальної відповідальності, змішували сурогат горілки та, використовуючи спеціальні пристрої, розфасовували його у заздалегідь підготовлені пляшки. При цьому  фальсифікат виготовлявся під виглядом продукції одразу чотирьох горілчаних виробників нашої держави.

Упакування проводилось за всіма стандартами та вимогами на цей вид продукції, тому пересічному споживачеві відрізнити підробку від оригінальної продукції було практично неможливо.

Оперативники провели більше двадцяти санкціонованих обшуків у місцях зберігання готової продукції, сировини, а також на торговельних об’єктах та приватних помешканнях власників закладів торгівлі, за наслідками яких вилучено більше тисячі готової фальсифікованої продукції, декілька тон спирту та підготовленої до розливу суміші, підроблені акцизні марки, порожню тару та інше устаткування, яке використовувалось для розливу та упакування бодяги.

За вказаним вище фактом розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 199 Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

Того ж дня, правоохоронці викрили ще один підпільний цех з виготовлення фальсифікату у Львові. У Сихівському мікрорайоні двоє львів'янок облаштували кустарне виробництво невеликих партій фальсифікату. Одночасно у гуральні підробляли горілку декількох відомих виробників, серед них торговельні марки Львівщини та інших регіонів України. Основними споживачами такою продукції були невеликі торговельні підприємства та розважальні заклади цього мікрорайону.

Наразі проводиться вилучення з мережі роздрібної торгівлі виготовленої таким чином фальсифікованої підакцизної продукції.

За процесуального керівництва прокуратури Львівської області співробітники міліції  проводять досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 199 КК України.