Про це Вголосу повідомила прес-служба нардепа.

Перший день фестивалю – це прослуховування колективів та окремих виконавців, яких цьогоріч було понад шістдесят. Майже кожне село Стрийського району делегувало своїх представників на конкурс, а також приїхав колектив з Жидачівщини та з с. Гереня Долинського району. Журі, яке очолював директор Львівського обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи, кандидат педагогічних наук, доцент – Роман Береза працювало цілий день, прослухавши 110 пісень.

20 жовтня відбувся гала-концерт та нагородження  у таких номінаціях: дуети, соло, тріо, квартети, ВІА, діти, молодь, вокал. Основні критерії оцінювання: творчий підхід до розкриття тематики твору, сучасне аранжування, сценічна форма, фаховість виконання, оригінальність, стильність, дотримання положення фестивалю. За словами керівника відділу культури, туризму, охорони культурної спадщини, культурних цінностей, національностей та релігій Стрийської РДА Юлії Курилишин фестиваль має благородну мету – віддати шану повстанській пісні. Бо саме вона через віки проносить свою нев’янучу молодість. Пісня бентежить душу, вона вічна, як і душа народу.

Гран-прі фестивалю отримав секстет «Ва-банк» НД с. Гірне, який одразу ж «охрестили» гірненською пікардійською терцією за бездоганне акапельне виконання повстанських пісень.

Нагородження провів народний депутат України Олег Канівець, який зазначив: «Другий рік поспіль ми підтримуємо фестиваль повстанської пісні саме тому, що хочемо після 70-річчя УПА започаткувати такий процес, щоб зі Стрийщини пішла нова хвиля відродження  національної патріотичної пісні. Адже на сьогодні це єдиний районний фестиваль такого рівня на Львівщині. Тим часом у державі нині ми переживаємо складний період небажання визнавати УПА, тому ось таким чином ми намагаємося утверджувати славу Української повстанської армії через звичайних простих людей, через пісню.

Приємно, що ми виходимо за межі Стрийського району і приймаємо учасників з Тернопільщини та Івано-Франківщини, були бажаючі приїхати й із Закарпаття. Ми повинні пропагувати наше національне мистецтво, а вже експерти, політологи нехають дають свою оцінку. Сьогодні ми почули спів найстаршої учасниці фестивалю 87-річної Ольги Стасик  і наймолодшої 9-ти річної Вікторії Матвеїчевої. Обидві зуміли «зачепити за живе», виконуючи пісні серцем і душею. Пісня, як друга молитва до Бога, а повстанська й поготів. Вважаю, що фестиваль стоїть міцно на ногах і набиратиме обертів».    

У планах організаторів на наступний рік ще й провести фестиваль стрілецької пісні присвячений 100-річчю УСС, перший Легіон яких було сформовано саме в Стрию, 3 вересня 1914 року. Зараз в райцентрі триває обговорення концептуального рішення монумента Січовим Стрільцям, який буде встановлено на вул. Львівській де закладено пам’ятний камінь. Всеукраїнський конкурс проектів провів Благодійний фонд Олега Канівця «Добре серце».