Про це повідомляє прес-центр СБУ.

«За отриманою СБУ оперативною інформацією, уродженець Курської області РФ схвалював російську агресію проти України та вирішив «підтримати» її, дестабілізувавши ситуацію у мирних Сумах.  Для цього він збирався здійснити терористичний акт на газотранспортній магістралі, а потім в одному з громадських місць обласного центру. За його злочинним задумом, вибуховий пристрій повинен був спрацювати під час масової патріотичної акції жителів міста», – йдеться у повідомленні.

Співробітники спецслужби затримали терориста у власному автомобілі поблизу Сумського лінійно-виробничого Управління магістральних газопроводів «Укртрансгаз». «Через цей об’єкт, який входить до переліку місць з підвищеною терористичною загрозою, здійснюється транзит російського газу до країн Євросоюзу. Під час обшуку автомобіля правоохоронці вилучили саморобний вибуховий пристрій, який наразі вивчають експерти», – зазначають в СБУ.

Слідчими СБУ відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 258 та ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення можливих спільників затриманого терориста.