У Сумах прокуратура та СБУ провела обшуки у поліцейських, котрі напередодні затримали озброєних агітаторів Петра Порошенка.

Про це у соціальних мережах повідомив журналіст Юрій Бутусов.

Зазначається, що у поліцію звернулась жителька Сум Валентина Шкура. Вона повідомила, що на проспекті Курському невідомі скуповують голоси виборців. При цьому жінка не уточнила, на користь якого кандидата.

На місце події приїхали правоохоронці. Вони затримали двох агітаторів від Петра Порошенка. Один із них мав при собі револьвер. Після цього чоловіків доправили до місцевого відділку поліції.

Бутусов стверджує, що вже згодом до правоохоронців, котрі затримали агітаторів Порошенка з обшуками, прибули співробітники СБУ та прокурори.

Проти правоохоронців відкрили кримінальне провадження за фактом перевищення службових повноважень. Бутусов також додав, що затримані агітатори Порошенка входять до структури технолога БПП Дмитра Касьянова.

Журналіст переконаний, що такі дії свідчать про те, що міністр МВС Арсен Аваков розпочав відкриту війну проти Президента України Петра Порошенка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко вже прокоментував ситуацію, зазначивши, що затримувати учасників виборчого процесу можна лише за рішенням суду.

“На спільній нараді облпрокурорів і начальників МВС всім було доведено положення закону: учасників виборів можна обшукувати лише за рішенням суду, затримувати лише при підкупі виборців. Затримання, а тим більше в наручниках, — банальне залякування. Що є перевищенням повноважень”, — прокоментував Луценко.

Радник Авакова Антон Геращенко заявив, що СБУ та прокуратура без рішення суду провели обшуки в начальника райвідділу поліції Сум, чиї підлеглі затримували агітаторів Порошенка, та правоохоронців, котрі виїжджали на виклик. Геращенко додав, що прокуратура покривала агітаторів Порошенка.

Нагадаємо, агітатори Порошенка погрожували чоловіку.

Як писав “Вголос”, 30 січня у Мережі з’явилось відео зі школи на Донеччині, на якому зафіксовано, як учителів змушують голосувати за Порошенка.