У парламентського комітету з питань регламенту є заяви лише 6 депутатів сумісників. Про це заявив його голова Валентин Матвєєв у середу. Таким чином він спростував слова спікера Володимира Литвина про те, що "в секретаріат надходять рясно заяви сумісників".

"До рясноти тут ще далеко, бо залишається ще 16 сумісників", - зазначив Матвєєв, додавши, що заяви написали Сергій Іванов (голова Севастопольської міськадміністрації), Олексій Івченко (голова НАК "Нафтогаз"), Микола Поліщук (міністр охорони здоров'я), Павло Рябікін (заступник міністра транспорту і зв'язку), Василь Цушко (глава Одеської облдержадміністрації) і Станіслав Ніколаєнко (міністр освіти і науки).

В той же час спікер заявив, що картки 10 сумісників, по яких рішення суду, будуть вилучені або заблоковані.

Щодо тих депутатів, які написали заяви, то Литвин обіцяє, що вони будуть проголосовані у четвер після розгляду комітетом.

Спікер також спростував закид депутатів, що "заяви сумісників давно лежать в його сейфі".

"Я сейфом не користуюся з відомих причин", - зазначив Литвин.

Він також попросив ініціаторів вивішення портретів сумісників на президії зняти плакат або внести корективи до нього, забравши фото людей, які написали вже заяви.

Як відомо, президент Віктор Ющенко доручив прем’єр-міністру Юлії Тимошенко до ранку середи підготувати подання на звільнення з посад всіх сумісників.

У понеділок парламент не зміг розглянути законопроекти по СОТ, оскільки опозиція блокувала трибуну, вимагаючи звільнення сумісників.

Українська правда