День мовчання - щорічна студентська акція ненасильницького протесту, що проходить з 1996 року в США, а з 2006 року і в Європі, присвячена проблемам замовчування дискримінації, фізичного і морального насильства, злочинів на ґрунті ненависті та негативного ставлення за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

У 1996 році студентка Університету Вірджинії Марія Пулзетті організувала в рамках навчального завдання з теми ненасильницьких протестів перший День мовчання, в ньому брало участь понад 150 студентів. У наступному році ініціативні групи перевели завдання на національний рівень і майже 100 коледжів і університетів США приєдналися до акції. З 2000 року американська загальнонаціональна ЛГБТ-організація GLSEN стала офіційним організаційним спонсором заходу.

У 2006 році, за деякими оцінками, в США в акції взяли участі понад 450 000 студентів і майже 4000 коледжів і університетів. З цього року День мовчання проходить і в Європі, першою країною прийняв його стала Польща.

У 2008 році День мовчання пройшов у США, Канаді, Польщі, Словенії, Швеції, Нідерландах та Росії, на цей раз він був присвячений пам'яті загиблого 15-річного каліфорнійського школяра Лауренса Кінга, убитого в лютому 2008 року своїм 14-річним однокласником за те, що Кінг був геєм.

25 квітня 2009 День мовчання пройшов в Росії в Санкт-Петербурзі, Москві, Волгограді, Кемерово, Кірово, Калінінграді, Іваново, Ростові-на -Дону. Вперше до акції приєдналася Білорусь - у Мінську місцеві ЛГБТ-активісти влаштували «мовчазний флешмоб».

17 травня 2011 року, у Міжнародний день боротьби з гомофобією та трансфобією, в Києво-Могилянській академії студентська ініціатива провела мирну акцію «День Мовчання».

Джерело: УНН