Про це заявив перший заступник голови Волинської облради, «свободівець» Олександр Пирожик на засіданні Ради регіонального розвитку, повідомляє прес-служба ВО «Свобода».

Олександр Пирожик зазначив, що об'єднання громад, яке активно лобіює керівництво області, викликає багато питань.

«На жаль, окремі міські депутати не спроможні зрозуміти мешканців сіл. Для цих міських депутатів земля – це територія під забудову, а для селян – то земля-годувальниця. Не можна в питанні адміністративної реформи ставити воза поперед коней. Спершу маємо знати думку громади, а потім ухвалювати рішення ради», – сказав націоналіст.

«Особливо уважно маємо підійти до сільських громад. Якщо бездумно приєднувати села до міст і селищ, то можемо втратити останній ресурс – землю. Крім того, після об'єднання дрібніші села будуть у меншості й не матимуть впливу, щоб захистити свої інтереси. Тому почути треба думку кожної громади», – зазначив Олександр Пирожик.

Депутат Волинської облради від ВО «Свобода» Микола Давидюк акцентував увагу на тому, що станом на сьогодні лише невелика кількість громад висловила бажання об'єднуватися.

«Те, що бідні села об'єднаються в одну громаду чи приєднаються до багатшої громади, не є реформою і не дасть додаткових фінансових ресурсів для селян. Адже в області є лише кілька сіл, які мають самодостатній бюджет, великі підприємства, що приносять доходи в бюджет. Я переконаний, що таке питання можна вирішувати лише за результатами зборів мешканців сіл чи після місцевих референдумів», – наголосив Микола Давидюк.

Як писав «Вголос», голова Волинської ОДА Володимир Гунчик погрожує фінансовими проблемами громадам сіл, які не хочуть об’єднуватися.