Як інформує прес-центр СБ України, встановлено, що у Сєверодонецьку представники громадського об’єднання, діючи в інтересах цього кандидата, організували «лекцію» для місцевих мешканців, під час якої видавали громадянам грошову винагороду у 200 гривень та пропонували віддати свій голос на виборах 26 жовтня саме за цю кандидатуру.

А тим виборцям, хто так і зробить, організатори заходу обіцяли додатково ще 200 гривень.

За фактом перешкоджання здійсненню виборчого права шляхом підкупу виборців під час підготовки до позачергових виборів до Верховної Ради України СБУ розпочала кримінальне провадження за ч.1 ст.157 Кримінального кодексу України. Згідно з визначеною законодавством компетенцією, матеріали передано до органів прокуратури для визначення підслідності.

Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Як повідомлялось, МВС уже завело понад 70 справ за підкуп виборців.