Про це повідомляє прес-служба Української платформи «Собор».

Олександр Палій зазначив, що «обіцянка президента створити комісію з розвитку української мови є фіговим листком для прикриття справжньої цілі. А це закріпити дискримінацію українського народу на власній землі й не допустити його відродження».

Олександр Палій наголосив, що з уваги не повинен випадати той факт, що закону по суті немає: «Як беззаперечно свідчить стенограма і відеозапис Верховної Ради, ухвалення закону не відбулося. І те, що Володимир Литвин підписав цей папір, свідчить лише, і виключно, про стан самого спікера».

За словами Палія, голова Верховної Ради виявився «інтегрований в план, який в остаточному рахунку полягає в тому, щоб знищити українську мову в такий спосіб, щоб цьому знищенню не обурилися, а краще – навіть не помітили її носії».

Як зазначає О. Палій, з боку української громадськості було б дуже наївно сподіватися на те, що, мовляв, президент Віктор Янукович введе держпрограму розвитку української мови, яка за 20 років незалежності так і не була прийнята. Тому що «цим мовним законом влада усіма кінцівками забирає в українського народу його право на припинення дискримінації, з обіцянкою дати на півпальця».

За словами Олександра Палія, «коли Іван Драч говорить про вал провокацій з Верховної ради проти української мови, не слід забувати, хто і навіщо створив той «вал». На його думку, президент мав би згадати, що він не гарант якоїсь програми й навіть не гарант Хартії про мови, а гарант Конституції, яку треба неухильно виконувати.

Як заявляє О. Палій, нині влада обіцянками різноманітних програм про захист української мови «уподібнюється до Сталіна, який під розмови про інтернаціоналізм знищував і переселяв цілі народи, або до Гітлера, який нищив народи під розмови про поширення культури».

За переконання О. Палія, нині за даними Асоціації видавців періодичної преси й Асоціації книговидавців лише 13% книжкового, 30% газетного, 10% журнального ринку становить україномовна продукція, коли на ТБ доля україномовного продукту не перевищує 25%.

«Якщо за цих умов влада продовжуватиме проштовхувати цей закон, вона тим самим визнає, що підтримує посилення дискримінації українців у рідній хаті», – заявляє пан Палій.

Нагадаємо, вчора, 8 серпня, президент України Віктор Янукович підписав закон «Про засади державної мовної політики».