Зараз у горах Паміру на території ГБАО проходить спецоперація з нейтралізації організованого злочинного угруповання, причетного до вбивства генерала спецслужб Таджикистану Абдулло Назарова.

Тим часом перед посольством Таджикистану в Москві сьогодні проходить несанкціонований мітинг уродженців Горно-Бадахшанської автономної області (ГБАО), які вимагають негайного припинення бойових дій і виведення військ з цієї місцевості.

«На Памірі йде етнічна чистка. Ми зв'язалися через супутниковий зв'язок з рідними, які повідомляють, що місто бомблять з повітря. Є численні руйнування. Також надходить інформація про численні жертви серед мирного населення», – розповів голова Соціал-Демократичної партії Таджикистану у Горному Бадахшані Олім Шерзамонов.

21 липня службовий автомобіль Назарова, в якому крім нього знаходилося «ще декілька співробітників відомства», слідував пізно ввечері в Хорог, коли дорогу перегородила група невідомих людей. Вони витягли з автомобіля генерала і почали бити його. В результаті отриманих численних ударів 56-річний генерал помер на місці.

У неділю представник ДКНБ (Державний комітет національної безпеки, – ред) заявив, що Назарова вбивали на очах товаришів по службі, слідство дасть оцінку їхнім діям. У відомстві не виключали версію «тероризм».

У свою чергу заступник голови ДКНБ республіки Мансурджон Умаров розповів, що до вбивства може бути причетна місцеве угрупування, яке займається контрабандою тютюнових виробів.

«Цю версію відпрацьовують таджицькі спецслужби», – сказав Умаров.

Він уточнив, що на Назарова напала група невстановлених осіб чисельністю не менше 20 людей.

Джерело: vz.ru