Про це у Fcaebook повідомив міський голова Тернополя Сергій Надал.

«Цього року вперше з моменту поховання першого українського бургомістра повністю відновлено гробівець на його місці поховання за кошти меценатів.

Володимира Лучаківського у свій час називали найкращим міським головою, відзначаючи його професійні якості господарника та управлінця. За його керівництва у нашому місті вперше з'явилося електричне освітлення, телефон, водогін.

Водночас він був ще й видатним поетом свого часу, драматургом та громадським діячем, справжнім лідером української громади Тернополя.

Мерія Тернополя активно працює над тим, щоб постать Володимира Лучаківського набула в місті популярності. У підручнику про історію обласного центру вже з’явився окремий розділ про бургомістра-українця. Також його іменем названа щорічна премія, яку вручають за вагомі заслуги у розвиток міста кращим тернополянам.

Тернопіль далі буде віддавати належну шану своєму великому сину, а вже найближчим часом у нашому місті з’явиться пам’ятник Володимиру Лучаківському», - зазначив мер.

Володимир Лучаківський (19.03.1838-19.04.1903) – український громадський діяч, письменник, перекладач, адвокат і перший українець-бургомістр у Тернополі. Він очолював товариство «Руська бесіда» та філію «Просвіти», був членом тимчасового комітету для укладання Статуту фундації ім. князя Острозького, став засновником багатьох українських культурних установ. Для створеного українського театру переклав понад 20 п’єс. Як бургомістр зустрічався з Іваном Франком, Соломією Крушельницькою та залучав їх до культурного життя Тернопілля.

 

«Вголос»