Про це інформує сайт Тернопільської міськради.

Відповідно до рішення екстреного засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при міській раді та розпорядження міського голови Сергія Надала, у Тернополі від сьогодні буде припинено навчання в загальноосвітніх та початкових школах, гуртках, ліцеях та позашкільних установах. Також буде обмежено проведення масових заходів у місті.

Окрім того, з резервного фонду буде виділено кошти для експрес-діагностики грипу та забезпечено проведення вакцинації. Перевізники зобов’язані дотримуватися графіка руху для недопущення скупчення людей та їхнього переохолодження на зупинках, а в салонах громадського транспорту буде розміщено листівки та плакати щодо профілактики грипу.

Ректорам вищих навчальних закладів рекомендовано терміново організувати проведення профілактичних щеплень проти грипу груп ризику, а також інформувати відділ охорони здоров’я та медичного забезпечення про проведення щеплення проти грипу студентам та працівникам.

Окрім того, в місті буде забезпечено «масковий режим як захід передепідеміологічного періоду у сфері обслуговування населення (торгівля, громадський транспорт, аптечна мережа, вокзали, пошта, банки, каси, заклади культури тощо)».

Як писав «Вголос», в Україні з початку сезону від вірусу грипу й ускладнення після хвороби померли 40 людей. Водночас лабораторно підтверджено 25 смертей від грипу.

Нагадаємо, у Тернопільській області від пневмонії померли троє людей: діагноз було підтверджено лабораторними дослідженнями. У Волинській області 12 січня від ускладнень грипу помер чоловік

Додамо, у всіх великих мережах аптек України немає препарату «Таміфлю», який, за твердженням ВООЗ, є найбільш ефективним при лікуванні «свинячого грипу».

У Києві із суботи, 16 січня, запровадили карантин у закладах освіти й охорони здоров'я, установах міста Києва та ввели обмеження на проведення публічних заходів у столиці.

Нагадаємо, група вчених із Китаю та Японії виявила небезпечний вірус грипу під назвою ЕАН1N1.