Розвденення сил та засобів поблизу населених пунктів Золоте та Петрівське відбудеться лише після 7 днів дотримання режиму припинення вогню.

Про це заявив представник української сторони в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Рєзніков, повідомляє РБК-Україна.

Зазначається, що домовленості про розведення сил в районі Золотого та Петрівського були досягнуті Україною та Росією у вересні 2016 року. Тоді було підписане рамкове рішення про розведення, яке стало складовою мінських домовленостей.

Рєзніков наголосив, що це рішення входить також і до погодженого плану-графіку розведення на 2019 рік. Зокрема, він включає пункт щодо дотримання повного припинення вогню впродовж семи днів на кожній з ділянок розведення як передумову початку процесу.

За словами представника ТКГ, режим тиші, якого мають дотримуватися упродовж тижня, має підтвердити Спеціальна моніторингова комісія ОБСЄ в Україні.

Натомість, СММ ОБСЄ, починаючи з 1 жовтня, продовжує констатувати порушення режиму припинення вогню в Золотому та Петрівському з боку НЗФ.

Представник додав, що процес розведення сил на Донбасі відбуватиметься дзеркально та синхронно при моніторингу спостерігачів СММ ОБСЄ.

Віт також наголосив, що одностороннє виконання українською стороною Мінських домовленостей, зокрема рамкового рішення ТКГ про розведення сил і засобів, неможливе.

Нагадаємо, 13 жовтня, збройні формування Російської Федерації та її найманці 21 раз порушили режим припинення вогню. Противник обстрілював позиції підрозділів Об’єднаних сил із заборонених Мінськими угодами мінометів калібру 120 та 82 мм, озброєння БМП, гранатометів різних систем і стрілецької зброї.