В програмі Anicon V – косплей-шоу, ярмарок та екскурсія для гостей Львова.

Косплей-шоу розпочнеться о 14:00. В його рамках всі, хто подав заявку на виступ, зможуть продемонструвати свої таланти у сценічних постановках, дефіле, танцювальних та вокальних номерах. Учасники вийдуть на сцену в образах персонажів з японського аніме, відеоігор, фільмів, книг тощо.

Анікон вже вп’яте збирає у Львові шанувальників японської культури та костюмованих перфомансів з різних областей. Це один з найбільших та навідоміших заходів такого зразка в Україні.

Цього року окрім косплей-шоу та екскурсії Львовом у програмі з’явився ярмарок, на якому гості фестивалю зможуть виставити на продаж або придбати хенд-мейд і тематичні аксесуари, побавитись в ігри та поспілкуватись. Ярмарок розпочнеться 18 травня об 11:00 та триватиме весь день до завершення косплей-шоу.

Після цього на всіх охочих чекає екскурсія містом, яка вже стала традиційною й колоритною частиною фестивалю.

Косплей – один з видів перформансу, який полягає у відображенні в режимі реального часу певних відомих персонажів чи ідей, за допомогою костюму та характерних аксесуарів. Сучасний косплей виник в Японії в середовищі фанатів аніме та манги, саме тому зазвичай головним джерелом даного перевтілення є манґа, аніме, відеоігри, токусацу або історичні фільми про самураїв.

Учасники косплею ототожнюють себе з якимось персонажем, називаються його ім'ям, носять аналогічний одяг, вживають аналогічні мовні звороти. Часто під час косплею розігрується рольова гра. Костюми зазвичай шиються самостійно, але також можуть замовлятись в ательє чи купуватися готовими (в Японії, наприклад, виробництво костюмів та аксесуарів для косплею досить добре налагоджено).