Про це сьогодні на прес-конференції розповів член ініціативної групи з відновлення пам’ятника Василь Кирилич, повідомляє кореспондент Вголосу.

Як зазначив Кирилич, вранці, коли на місце прибули журналісти, то там вже були працівники міліції. За їхніми словами, «погруддя впало через поганий стан».

Проте, за версією журналістів, погруддя не могло впасти саме, йому «допомогли».

«Доказом цьому може бути положення, у якому лежав бюст на землі. Також зауважу, що на місце події не прибув жоден із заступників міського голови чи хтось із депутатів, а сам мер був у відпустці», – зазначив Кирилич.

Як повідомив представник громадської мережі «ОПОРА» Євген Броздінський, на ділянку, на якій був розташований пам’ятник, «поклав око» власник суміжної ділянки Гулієв.

«Він неодноразово навідувався до міського голови. Нам відомо, що міська рада готувалась до відчуження ділянки, провівши містобудівну раду з її рішенням перенести пам’ятник в інше місце”, – зазначив Броздінський .

Сама ж місцева влада, як каже представник «ОПОРи», звинувачує у вандалізмі «антиукраїнські сили».

«20 серпня 2012 року у своїй заяві на офіційному сайті міськради Трускавця мер Руслан Козир звинуватив у руйнуванні пам’ятника Івана Франка «антиукраїнські сили», – розповів Броздінський.

Також він додав, що влада всяко переслідує відновлення пам’ятника. Але «ОПОРА» робитиме все, щоб повернути його на місце, бо це історія Трускавця. «Ця подія загострює ситуацію у місті. Закликаємо владу негайно поновити бюст Франка, а зловмисників покарати. Трускавчани повинні знати, хто є замовником знищення пам’ятника», – наголосив Броздінський.

Окрім цього, 2 вересня у Трускавці відбулося народне зібрання, де було прийняте звернення мешканців міста й надіслане на адресу голів Львівської обласної державної адміністрації та обласної ради, а також до міського голови Трускавця, з вимогою повернути пам’ятник на його історичне місце.

Фото: protruskavets.org.ua