Шафран зазначає, що Смик передав для музею збірку про Сліпого, яка послужила основою для створення музею і є постійно діючою його експозицією. Частина збірки міститься у фондах музею. Із нагоди 120 - річниці народження Патріарха Йосифа Сліпого, цього року Єпархіальний музей зі своїх фондів виставив частину подарованої експозиції.

Відвідувачі мають нагоду побачити поштові марки, конверти, листівки і пам'ятні стрічки, присвячені Йосифу Сліпому. Є тут також пам'ятні медалі, жетони і стрічки, присвячені Патріархові, поетичні твори мирян, репортажі з місць перебування, офіційні поштові марки і конверти, спеціальні пам'ятні поштові штемпелі, видані поштою незалежної України в 1992-І994 рр., документальні фотографії з похорону Патріарха Йосифа в Римі, афіші виставок філателістичних і пам'ятних видань, інші матеріали. Ці матеріали випускались у США, Канаді, Австралії, деяких інших країнах.

Смик сформував і подарував аналогічні колекції музеям в Едмонтоні, Воррені, Римі, Мельбурні, Львові, Теребовлі, Бережанах, Українському Національному Музеєві в Чикаґо.

Усі матеріали у вересні 1992 року доктор Роман Смик передав у власність Української Греко-католицької церкви з домовленістю, щоб виставку показувати в різних містах України.