Про це передає кореспондент «Вголосу».

Теплова котельня на щепі (трісках), потужністю 1,5 Мегават, збудована на 2-х котлах спільного українсько-литовського підприємства «Kalvis», обігріватиме корпуси Медичного реабілітаційного центру МВС «Перлина Прикарпаття». Все обладнання в котельні повністю українського виробництва. Майже всі процеси автоматизовані. Це наразі найсучасніша котельня, яка є на території Львівщини.

Обсяг інвестицій складає понад 6 млн грн. Завдяки такій котельні можна зекономити близько 420 тис. метрів кубічних газу щорічно. Щепа для опалення заготовлюється в цій же місцевості, для цього також було закуплене необхідне обладнання. Загалом, в роботі котельні буде задіяно 10-12 людей.

Котельню збудувала компанія «Eco-optima», яка вже не перший рік займається відновлювальними джерелами енергії.

«Ми беремо на себе відповідальність по опаленню цього великого санаторію. Ми забираємо на себе турботу про відпочиваючих і пацієнтів. Забираємо на себе роботу і будемо виконувати її доброякісно. Будемо постачати тепло, створимо нові робочі місця», – розповів директор компанії «Eco-optima» Максим Козицький.

«Цінність цього об’єкту полягає у двох аспектах. По-перше, це є джерело альтернативної енергії і це є реальна енергетична незалежність. По-друге, це є найбільший теплоенергетичний об’єкт зі щепи на території Львівської області. Приємно, що сьогодні ті речі, які раніше пропадали, розсипалися, перетворюються в енергію, а через енергію перетворюються в нашу незалежність. Я переконаний, що те, що ми зробили на Львівщині – це  енергія сонця, яка є в Старому Самборі, це енергія вітру – нова угода, яка була підписана під час Міжнародного космічного форуму на інвестування додаткових 34-х млн євро, це енергія щепи, енергія дерева, яка раніше пропадала, а тепер буде перетворюватися в мегавати, в потужність. Крок за кроком вибудовується наша незалежність. Наша відокремленість від ворога», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.