Одна з учасниць акції «Безсмертний полк» прийшла на захід із зображенням георгіївської стрічки, що спричинило обурення перехожого і відповідну реакцію правоохоронців.

Про це повідомляє «Главком».

Зазначається, що один із перехожих біля станції метро «Арсенальна» підійшов до учасників ходи, щоб з’ясувати, чому одна з учасниць тримає зображення георгіївської стрічки. Він намагався прорватися до літньої жінки, але його оточили численні правоохоронці та інші учасники акції, заблокувавши йому шлях.

Представники поліції діалогу владнали конфлікт, переконавши його в тому, що стрічка, зображена на фотографії в учасниці, має інші кольори – червоний і чорний. Вирішивши, що жінка насправді підтримує УПА, символами якої є саме ці два кольори, чоловік залишив місце події.

Як відомо, законодавство України прирівнює георгіївську стрічку до символіки тоталітарних режимів. Публічна демонстрація таких знаків передбачає адміністративну відповідальність.

Додамо, що київський блогер Денис Антіпов прийшов на акцію «Безсмертний полк» із плакатом, стилізованим під фотографію 60-річної давнини, на якому зображена американська порнозірка Саша Грей. Підпис під фото: «Олександра Сірко – вчителька, санітарка, героїня кінохроніки».