Про це у коментарі Вголосу повідомив молодший науковий співробітник «Рятівної археологічної служби» Остап Лазурко.

Як відомо з картографічних та джерельних матеріалів, за словами Лазурка, саме теперішньою вулицею Братів Рогатинців проходила перша лінія оборони міста, тобто Високий мур, який був споруджений у другій половині XIV століття.

«Безпосередньо, відповідно до матеріалів, ми хочемо локалізувати біля будинків №10 та №12 вежу Гончарів, яка тут існувала», – додав він.

Як повідомив Лазурко, під час розкопок заклали два шурфа, в яких археологи уже виявили фрагменти Високого муру. За словами наукового співробітника «Рятівної археологічної служби», археологам поки не вдалося знайти зовнішнє лице цієї оборонної лінії, відгалуження мурів, які б «говорили» про існування саме тут вежі Гончарів.

«З метою пошуку цієї вежі ми плануємо з’єднати ці два шурфи паралельною траншеєю для того, щоб якраз віднайти це відгалуження, яке йде до парної сторони будинків вулиці Братів Рогатинців», – додав він.

Також Лазурко зазначив, що археологічні роботи передують ремонту вулиці Братів Рогатинців.

За словами керівника управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілії Онищенко, обрали місце приблизно, наскільки це вдалося, де можуть бути вежі, визначили ці місця і, перед проведенням реконструкції вулиць, дали дозвіл на проведення археологічних досліджень.

«Каналізаційний колектор на вулиці Братів Рогатинців ще австрійський, тобто він із якогось там XVIII століття і розміщений на значній глибині. Коли прокладали цей колектор, то тоді було знищено і значну частину високого муру. Окрім того камені з високого муру використали для будівництва, можливо, навіть цих будинків. Давньою є й бруківка, яку підприємці час від часу замощували самостійно, тому тут можна побачити таке різноманіття плитки на хідниках, що не хотілося б мати на прохідній вулиці центральної частини міста», – додала вона.

Як зазначила Онищенко, на вулиці Братів Рогатинців недостатньо наразі закладених чотирьох шурфів, оскільки археологи не виявили вежі.

«Саме тому треба буде шукати далі», – додала вона.