Політичний аналітик Олександр Кочетков розповів, кому вигідний скандал із записами розмови Петра Порошенка та Джо Байдена.

Про це він розказав у коментарі для ІА «Вголос».

«У скандалі навколо цих плівок та його розголосі є, фактично, лише дві зацікавлені сторони: це, в першу чергу, діюча адміністрація Сполучених Штатів Америки і теперішня адміністрація Росії. Друга має доступ до плівок, фіксує всі перемовини України на найвищому рівні, у тому числі із США. Влада Америки розглядає Джо Байдена як реального суперника Дональда Трампа на майбутніх президентських виборах. От ці дві сторони могли навіть співпрацювати, аби знайти якогось виконавця для того, щоб той оприлюднив ці плівки», - пояснив Олександр Кочетков.

«Особисто я вважаю, що на 75% ймовірно, що ініціатива йде зі Сполучених Штатів і це може бути використано на користь діючого президента Дональда Трампа. Із ймовірністю у 25% можна стверджувати, що це справа рук Російської Федерації, якій вигідно показати Україну як несамостійну державу, що керується зовні. Якщо це довести, то Росії буде набагато легше зняти із себе санкції, виправдати агресію на Донбасі та анексію Криму. Тобто, Росія зацікавлена у тому, аби продемонструвати несамостійність української влади, яка була раніше і яка є зараз. На жаль, російські спецслужби доволі комфортно почуваються в Україні, вони теж могли знайти копії цих записів, які повинні зберігатися в Офісі Президента. Я не маю жодного сумніву, що представники РФ могли отримати ці записи за досить невеликі гроші», - додав аналітик.

«Якщо підсумувати, то на 75% це продовження своїх дій та політики з боку США, зокрема представника Трампа Джуліані, а на 25% це Росія, яка хоче продемонструвати залежність української влади. Їм вигідно переконати усіх, що з Україною можна робити все, що завгодно», - підсумував він.

Більш детальну інформацію можна дізнатися у статті «Касетний скандал»: а чиї то вуха стирчать?