Турецька влада розслідує появу таємничого моноліту – останнього, який матеріалізувався несподівано після появи наприкінці минулого року в кількох країнах почали виникати такі структури.

Як повідомляє Daily Mail, великий металевий блок знайшов фермер у південно-східній провінції Санліурфа у п'ятницю. На ньому є старий тюркський шрифт, який говорить: "Подивись на небо, побачиш місяць".

Моноліт висотою близько 10 футів (≈3 м) був виявлений поблизу об'єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Гобеклі-Тепе, де мегалітні споруди датуються 10-м тисячоліттям до нашої ери, за тисячі років до Стоунхенджа.

Озброєна поліція охороняє споруду, поки поліція розслідує її можливе походження.

Турецькі ЗМІ повідомляють, що поліція переглядає кадри відеоспостереження та розслідує транспортні засоби, які могли транспортувати моноліт.

Цікаві місцеві жителі відвідували цей обеліск із п'ятниці, а також навідався губернатор Санліурфи Абдулла Ерін.

Великий металевий блок знайшов фермер у південно-східній провінції Санліурфа у п'ятницю.

На ньому старо-тюркською написано: "Подивіться на небо, побачите місяць". На деяких монолітах, знайдених в інших місцях, також є гравюри.

Такі моноліти були зафіксовані раніше в понад 10-ти країнах.

Вперше він з’явився в пустелі штату Юта в листопаді, що викликало порівняння з фільмами Стенлі Кубрика 2001: Космічна одісея.

З тих пір інші з’явилися в США, а також у Колумбії, Румунії та Нідерландах.

У грудні на вершині пагорба в Гластонбері з'явився моноліт із написом "Not Banksy".

Пізніше того ж місяця в Новій Зеландії помітили свій перший моноліт, він з'явився в тематичному парку для гірських велосипедистів у Крайстчерчі.

Існує безліч теорій щодо цих обелісків, включаючи припущення, що можуть бути причетними художники, прибульці або кмітливі менеджери з маркетингу.

Те, що деякі моноліти були швидко видалені, лише посилило припущення щодо їх потенційного походження.

Коли 18 листопада в півдні штату Юта помітили перший блискучий стовп, новина про об'єкт швидко облетіла весь світ.

Деякі оглядачі вказували на його схожість з авангардною роботою Джона Маккракена, американського художника, який деякий час жив у сусідньому Нью-Мексико і помер у 2011 році.

Вважається, що найвідоміший художник, також відомий як Метті Мо, стояв за деякими монолітами, що з’явилися в США.

Читайте більше актуальних новин на Вголосі: