Бої за це місто тривають на кордоні між Сирією та Туреччиною, де курдські сили почали операцію проти бойовиків, повідомляє «BBC Україна».

Курди протестують проти бездіяльності Туреччини в обороні міста Кобані, яке атакують бойовики «Ісламської держави» (ІД) і де проживає багато курдського населення.

Спецзагони поліції застосували газ та водомети у кількох містах та містечках після того, як курдські заворушення поширилися країною, включно з Анкарою та Стамбулом.

У кількох містах на південному сході Туреччини, де проживає багато курдів, введено комендантську годину.

Десять людей загинуло у найбільшому курдському місті Туреччини Діярбакирі, де протестувальники підпалювали магазини та автобуси. Також там повідомляється про сутички між курдами та ісламістами-прихильниками ІД.

Жертви є і у східних провінціях країни. Поранень зазнали також люди у турецькій столиці Анкарі та Стамбулі.

Вважають, що у разі, як бойовики ІД завоюють Кобані, вони отримають повний контроль над довгою ділянкою сирійсько-турецького кордону. Саме через цю ділянку до Сирії потрапляють більшість бойовиків з інших країн. Це також дозволить ІД перекачувати нафту із захоплених родовищ.

Туреччину дедалі активніше закликають робити більше для того, щоб допомогти курдським силам у Кобані.

Заступник прем’єр-міністра Туреччини Ялчін Акдоган назвав «великою брехнею», що його країна нічого не робить для захисту сирійського міста. За його словами, Туреччина робить «усе, що можна зробити» для Кобані.

Турецький міністр внутрішніх справ Ефкана Ала звинуватив учасників демонстрацій у «зраді своєї власної країни» та закликав їх припинити протести, інакше вони зіткнуться з «непередбачуваними» наслідками.

«Жорстокість наштовхнеться на жорстокість. Ця ірраціональна позиція має бути негайно відкинута і (протестувальники – Ред.) мають піти з вулиць», – розповів він журналістам в Анкарі.

Однак заборонена Партія робітників Курдистану звернулась до своїх членів та прихильників з закликом вийти на вулиці, щоб протестувати проти наступу ІД.

Ця партія вважається терористичною організацією у Туреччині.

Водночас турецька прикордонна поліція повідомляє про затримання майже 300 курдів, які перетнули турецький кордон біля міста Кобані.

Жорстокі протести спалахнули також на вулицях у Німеччині, зокрема у Гамбурзі. Там курди пішли на зіткнення з поліцією та радикально налаштованими мусульманами.