Відсутність чистої питної води, погана каналізація, потрапляння стічних вод у водойми, нехтування правилами гігієни – все це сприяє поширенню вірусу Коксакі.

Про це розповів завідувач клініко-діагностичною лабораторією інфекційної лікарні Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського Олександр Карловський, відповідаючи на питання про вірус Коксакі, який з'явився на турецьких курортах, повідомляє УНН.

Вірус Коксакі – ентеровірус, а всі ентеровіруси є «хворобою брудних рук».

«Вірус Коксакі поширюється досить швидко фекально-водним механізмом передачі, дуже швидко. Цей ентеровірус в теплу пору року добре зберігається в навколишньому середовищі. Його носіями є люди, поширюється він фекально-оральним шляхом, але додатково може поширюватися через дихальні секрети», - сказав Олександр Карловський.

За його словами, швидкість поширення і небезпека зараження залежать від стійкості організму.

«Якщо ми говоримо про літніх людей і про дітей – для них він набагато небезпечніший. Смертність невелика, але все залежить від ослаблення організму. Якщо він супроводжується якимись іншими хворобами – можемо мати летальний результат. Вірус супроводжується температурою, висипаннями на тілі. Лікується він часом. Специфічної терапії немає, якщо маємо зневоднення організму – компенсують водою», – розповів фахівець.

За словами Олександра Карловського, є загроза поширення вірусу і на українських курортах.

«Поширення вірусу залежить від соціально-побутових умов. На наших українських курортах не так багато готелів з нормальною каналізацією і питною водою. У Радянському Союзі ця хвороба була поширена, коли у нас замість нормальних каналізацій стояли туалети, а недалеко - збір води», - пояснив він.

Додамо, останні кілька тижнів українці, які відпочивають у Туреччині, активно діляться інформацією про поширення вірусу Коксакі, що супроводжується сильним жаром і висипаннями на тілі. В основному хворіють діти, які купалися в басейнах.

Міністерство закордонних справ України дало доручення посольству України в Туреччині вивчити питання епідеміологічної ситуації в країні і за результатами внести пропозиції щодо рекомендацій для українців, повідомив представник департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич, передає Інтерфакс-Україна.

У свою чергу, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віталій Купрій звернувся до в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун і посла України в Туреччині Андрія Сибіги з проханням відреагувати на ситуацію у зв'язку з випадками захворювання українців на вірус Коксакі (Coxsackievirus) в одному з готелів у Туреччині.

 

«Вголос»