Про це йдеться в резолюції платформи, ухваленої на засіданні 4-5 квітня, повідомляє прес-служба меджлісу кримськотатарського народу, інформує «Крим. Реалії».

Зокрема, платформа кримськотатарських організацій Туреччини підкреслила, що представницькі органи кримськотатарського народу, обрані демократичним шляхом у вільному суспільстві, не визнають незаконну окупацію півострова і продовжать свою боротьбу за відновлення законного порядку відповідно до демократичних принципів верховенства права.

У резолюції учасники засідання жорстко засудили «репресивні дії щодо кримських татар, спрямовані на обмеження свободи громадян, переслідування лідерів меджлісу та членів національного руху, тиск на незалежні кримськотатарські ЗМІ, порушення прав людини».

У заяві йдеться про те, що ці «безчинства потрібно розглянути на рівні Міжнародного суду».

Раніше повідомляли, що під час засідання платформи кримськотатарських організацій в Анкарі ухвалено рішення про організацію в місті Ескішехір 17 травня жалобних заходів з нагоди річниці депортації та проведення з 31 липня по 2 серпня 2015 року в Туреччині Всесвітнього конгресу кримських татар.

16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя пройшов так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський Союз, ні США не визнали це голосування і вважають, що Крим Росія анексувала.