За словами першого заступника голови Державної служби туризму і курортів Ольги Соколової, на світовому ринку туристичних послуг Україна вже зайняла гідне місце. Істотною перешкодою для припливу більшого числа туристів з-за кордону Соколова рахує недостатню презентацію України в світі. "Нам би хотілося, щоб про Україну говорили всі, і говорили лише хороше", - сказала вона.

За даними пограничної служби, які озвучила Соколова, зацікавленість в "оглядовому відпочинку" в Україні не знизилася – кількість зарубіжних туристів в порівнянні з аналогічним періодом минулого року залишилася на колишньому рівні. З'явилися і нові позитивні тенденції. Так, за словами Соколової, останнім часом спостерігається зростання туристів з Білорусії і Франції. Традиційно великий інтерес до України у громадян Польщі. Крім того, свою зацікавленість виявив Китай.

Що стосується українців, то вони, за словами Соколової, віддають перевагу відпочинку всередині країни, переважно в Криму. З одного боку, це пов'язано з порівняльною дешевизною такого відпочинку (50-150 гривень за добу). З іншого боку, не дивлячись на те, що "послуги у нас, можливо, не настільки ідеальні, як за кордоном, але ми працюємо над тим, щоб вони стали кращими", - відзначила Соколова.

У свою чергу Семкін відзначив, що "в туризмі на сьогоднішній день немає кризи". Про це свідчить зростання кількості бажаючих отримати ліцензії на туристичну діяльність. Якщо торік в Україні налічувалося 6200 туристичних агентств і туроператорів, то цього року їх число зросло до 7000.

В той же час, здійснюється контроль за їх діяльністю, і в разі невиконання ліцензійних зобов'язань винні позбавляються ліцензій. Так, на останньому засіданні ліцензійної комісії 69 суб'єктів туристичної діяльності було позбавлено ліцензій.
 

Главред