На конгрес прибули 170 учасників різних курсів і різних напрямків навчання з Перемишля, Любліна, Варшави, Лодзі, Кракова, Ґданська, Катовіце, Вроцлава та інших міст, пише «Польське радіо».

Організатори зустрічі – провідні українські фірми, що діють у країні над Віслою, познайомили молодь з кількома представниками компаній, які мають вакантні місця і які потребують саме людей зі знанням української.

В рамках Першого конгресу польської ліги українських студентів було представлено два головні проекти: Студентську біржу праці та Студентську школу стартапів.
Керуючий партнер компанії «EUCON», президент Асоціації українського бізнесу в Польщі Ярослав Романчук каже, що студентам надана можливість мати майданчик для реалізації своїх ідей. Організатори надають можливість супроводжувати обраний проект протягом пів року, надаючи йому всебічну підтримку:

«Наша основне завдання, щоб не ми для них робили, а наше завдання, - почути їх, дати можливість студентам реалізувати свої ідеї, повірити в те, що вони можуть їх реалізувати, у них є певна сором’язливість і скептицизм, а наша задача допомогти їм реалізувати ці ідеї і ці пропозиції, які вони мають».

Тепер студенти обиратимуть Раду ліги, у різних містах Польщі з'являться її представники, а вже на весні наступного року відбудеться Другий конгрес і ліга набере організаційних форм.

Cпіввласник і генеральний директор компанії Plastics Ukraina, член правління Міжнародного об’єднання польських підприємців в Україні і голова Ради асоціації українського бізнесу в Польщі Іренеуш Дерек розповів студентам як 26 років тому він сам приїхав в Україну на навчання, де й залишився до сьогодні. 
Польський киянин Іренеуш Дерек сказав студентам, що мріє створити польсько-українську школу бізнесу.

Перший конгрес польської ліги українських студентів організовали: Асоціація українського бізнесу в Польщі за підтримки Міжнародного правового центру EUCON та міжнародної рекрутингової групи GLOBAL JOB GATE.