«Il Giornale» з посиланням на джерела у Ватикані говорить про негативні висновки стосовно об’явлень: Конгрегація не визнала їхньої надприродного характеру. Конгрегація віровчення, однак, визнає Меджугор’є місцем молитви та духовної віднови і не забороняє вірним приватно відвідувати це місце.

У четвер ватиканський спостерігач Джанлука Баріле написав: «Конгрегація віровчення ствердила, що об’явлення не мають надприродного характеру, тому вірним заборонено бути присутніми під час «екстазів» шести «візіонерів», а також поширювати послання, які вони ймовірно отримують від Пресвятої Діви».

Джанлука Баріле стверджує, що негативне рішення Конгрегації обумовлене богословськими помилками послань, економічною вигодою «візіонерів», а також непослухом місцевому єпископу.

У той час інший ватиканіст Андреа Торніеллі спростовує цю інформацію. У статті, опублікованій у Vatican Insider він пише, що Конгрегація віровчення не збиралася на пленарне засідання і не приймала жодного рішення на тему Меджугор’я. За його словами, остання зустріч Конгрегація відбулася 17 червня, а наступна відбудеться вже після літніх канікул. Нагадаємо, раніше речник Ватикану о. Федеріко Ломбарді також казав, що не варто очікувати рішень стосовно Меджугор’я до осені. А Торніеллі вважає, що про справу вірогідності об’явлень у Меджугор’ї можуть відкласти аж до Синоду Єпископів, який відбудеться у жовтні.

Офіційний Ватикан не підтвердив інформації ані щодо зустрічі Конгрегації, ані щодо її рішень. Раніше повідомлялось, що Конгрегація визнає Меджугор’є місцем молитви, паломництва та духовної віднови вірних, однак забороняє контакт із «візіонерами» та присутність вірних під час ймовірних об’явлень.

Як на сьогодні, Апостольська Столиця визнає авторитетною позицію єпископату колишньої Югославії від 1991 р. Згідно з ухваленим тоді рішенням, неможливо підтвердити надприродній характер об’явлень, які відбуваються в Меджугор’є. Доки цього не буде, туди не можна організовувати офіційних паломництв. Однак віруючі, які туди все одно прибувають, мають бути охоплені душпастирською опікою.

У 2010 році у Ватикані було створено міжнародну комісію з дослідження справи Меджугор’є. Вона була скликана при Конгрегації віровчення 17 березня, а 26 березня відбулося її перше засідання. Комісією очолив кардинал Камілло Руіні. Комісія закінчила свої дослідження щодо вірогідності та надприродного характеру об’явлень у січні 2014 року та представила свої висновки Конгрегації віровчення. Конгрегація представить свої висновки Понтифіку, і остаточне рішення у справі  ухвалить Святіший Отець.

Не визнані досі об’явлення розпочались 24 червня 1981 року, коли 6 дітей у Меджугор’є, місці у сучасній Босній і Герцоговині, переживати візії, які вони назвали об’явленнями Діви Марії. Візіонери передають послання миру для світу та заклик до навернення молитви та посту. Візіонери стверджують, що Марія відкриває їм ряд таємниць про події, що мають відбутись у майбутньому. Об’явлення відбуваються майже щоденно у другій половині дня, зараз лише троє з шести візіонерів бачать Марію. Від самого початку об’явлення стали джерелом як суперечок так і навернення. У той час коли одні розповідають про чудеса, яких досвідчили у місці об’явлень, інші переконують, що «візіонери» не є гідними довіри.

Нагадаємо, що справа об’явлень у Меджугор’ї виникла під час повернення Святішого Отця з Боснії та Герцеговини. Під час прес-конференції у літаку Понтифіку поставили питання про ці ймовірні об’явлення.

Папа Франциск сказав, що ще його попередник Бенедикт XVI скликав спеціальну комісію, яка вже завершила свою роботу і передала результати до Конгрегації віровчення.

Варто відзначити, що до оголошення офіційних результатів публічне визнання об’явлень та паломництво до Меджугор’я заборонені. Нещодавно в Італії на прохання Конгрегації віровчення скасували зустріч із візіонеркою з Меджугор’я — Віцкою, пише CREDO.